Přihlásit

MŽP se dohodlo na společném postupu k olovu se zástupci myslivců, rybářů a střelců

Vláda zítra nebude projednávat Národní strategii řešení nelegálního zabíjení a otrav volně žijících živočichů v České republice 2020–2030. Ministerstvo životního prostředí (MŽP) ji po dohodě se zástupci Českomoravské myslivecké jednoty, Českého a Moravského rybářského svazu, Českého střeleckého svazu, LIGY LIBE a ministerstva zemědělství přepracuje. Problematika olova v ní řešena nebude.

Doporučený Ilustrační fotografie Pixabay Ilustrační fotografie Pixabay

„V pátek jsme se dohodli s našimi partnery, že problematika olova ve Strategii řešena nebude. Ministerstvo životního prostředí nejdříve zadá studie konkrétních dopadů vnosu olova do životního prostředí přímo v České republice. Znovu jsem zástupcům všech asociací a sdružení potvrdil, že MŽP je proti plošnému zákazu používání olova ve střelách i rybářských olůvkách, a takto také bude nadále MŽP vystupovat při jednáních, která se povedou v Evropské komisi. Na domácím poli jsme se dohodli na odborné diskuzi a získání podkladů,“ uvedl k pátečnímu jednání ministr životního prostředí Richard Brabec.
Podle mzp.cz, 29. 10. 2019, redakce

(0 hlasů)

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.