Přihlásit

Itálie navrhuje pokutu 500 až 3 500 eur za narušení lovu

Navrhovaný zákon v italském regionu Friuli Venezia Giulia se zaměřuje na každého, kdo ruší lovce při výkonu práva myslivosti. Správní pokutu ve výši 500 až 3 500 eur jako postih pro všechny, kteří naruší průběh lovu nebo pronásledují lovce při výkonu jejich praxe, navrhuje a podává k projednání krajské radě starostka Mara Piccinová.

Doporučený Ilustrační fotografie Pixabay Ilustrační fotografie Pixabay

„V dnešní době je hodně vidět nenávist vůči lovcům,“ vysvětluje Piccinová. „Z tohoto důvodu si myslím, že je čas dát signál zákonodárným orgánům, aby vytvořily nová pravidla, která potrestají ty, kdo brání legální činnosti zakořeněné v lidském životě od prvopočátků. Nárůst nesnášenlivosti vůči plánované a regulované zákonné činnosti, jakou je lov, je znepokojivý.“

Evropský soudní dvůr schválil lov jako součást správy a ochrany přírody
Vulgární projevy i nabádání k násilným činům namířeným proti myslivcům se často objevují na sociálních sítích. Navrhovaný vnitrostátní zákon by měl proto zavést správní pokutu za násilné chování nebo demonstrace, které brání myslivecké činnosti. „Za takové chování by bylo například považováno spálení dvou posedů, ke kterému došlo minulý týden v rezervaci Campoformido.“
„Opakuji, že lov provozují oprávnění občané po splnění zkoušek, lékařské a policejní kontrole a způsobem a ve lhůtách stanovených na základě vědeckých poznatků a zakotvených v národních i evropských zákonech. Je třeba si uvědomit, že i Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku již v roce 2011 rozhodl, že lov je součástí správy a ochrany přírody a má nezbytný a odůvodněný veřejný význam,“ dodala starostka.
Podle huntmag.eu, 24. 1. 2020, redakce

(0 hlasů)

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.