Přihlásit

Do Maďarska už nesmějí ani lovečtí hosté

Maďarsko uzavřelo kvůli nepříznivé situaci s pandemií koronaviru v Evropě hranice a zakázalo cizincům vstup na své území. Zákaz se původně nevztahoval na lovce, kteří měli objednány lovecké pobyty. To ale již nově neplatí, hranice jsou nyní uzavřeny i pro ně, oznámila 14. září Maďarská myslivecká komora.

Doporučený Do Maďarska už nesmějí ani lovečtí hosté Foto Jaroslav Vogeltanz

Opatření bude mít značný negativní dopad na loveckou turistiku, resp. na držitele a uživatele honiteb, pro jejichž ekonomické fungování mají poplatkoví hosté ze zahraničí zásadní význam. Aktuálně probíhá jelení říje a lov jelenů v maďarských honitbách je poplatkovými lovci zvláště vyhledáván. Ti, kteří nestihli přijet před zákazem, mají letos smůlu.

„Rozhodnutí vlády je nutné respektovat, ale trváme na našem názoru, že příjezd zahraničních hostů nepředstavuje při dodržení bezpečnostních podmínek vážné riziko,“ uvedl předseda komory dr. László Jámbor.

Podle www.wildundhund.de, 16. 9. 2020. red.

Poslední změna: 17. září 2020

(0 hlasů)

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.