Přihlásit

Aktuálně: MZe a ČMMJ se dohodly na novele zákona o myslivosti!

Ministerstvo zemědělství se s Českomoravskou mysliveckou jednotou shodují na potřebě urychlené přípravy novely zákona o myslivosti. Ve čtvrtek 12. září se na tom dohodli ministr zemědělství Miroslav Toman a předseda ČMMJ Jiří Janota. Ministerstvo novelu předloží do připomínkového řízení do konce tohoto roku.

Doporučený Ilustrační fotografie Pixabay Ilustrační fotografie Pixabay

 „Řešení vedoucí k snižování stavu zvěře v lesích považuji za zásadní. Každý rok způsobuje spárkatá zvěř škody nejen na zalesňovaných plochách, ale také na polích. Ministerstvo zemědělství proto připravuje novelu zákona o myslivosti, která tento problém bude řešit. Novela stanoví plány lovu s ohledem na stav ekosystémů. Inspirací byly zkušenosti ze Saska,“ říká ministr zemědělství Miroslav Toman.
„Rád bych panu ministrovi poděkoval za vstřícné jednání. Problematiku myslivosti je třeba řešit ve všech souvislostech, k čemuž Českomoravská myslivecká jednota ráda poskytne svá stanoviska v připomínkovém řízení. Věřím, že připravíme novelu, která bude přínosem pro všechny zainteresované strany i samotnou zvěř,“ hodnotí dohodu předseda Českomoravské myslivecké jednoty Jiří Janota.
„Českomoravské myslivecké jednoty a jejího konstruktivního vedení si vážíme jako stabilního a odborného partnera v otázkách myslivosti. Připravíme návrh novely zákona o myslivosti, který budeme konzultovat s odbornou veřejností. Do konce roku ho předložíme k připomínkovému řízení,“ uvedl Miroslav Toman.
Podle tiskové zprávy MZe ze dne 12. 9. 2019, redakce

 

 

Poslední změna: 13. září 2019

(0 hlasů)

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.