Přihlásit

Začíná Rarita roku 2019 – XIII. ročník soutěže o nejzajímavější srnčí trofej

Redakce Světa myslivosti vyhlašuje XIII. ročník soutěže Rarita roku o nejzajímavější srnčí trofej. Uzávěrka pro přijímání fotografií raritních trofejí do prvního kola letošního ročníku je 15. května. Do soutěže lze přihlašovat snímky trofejí srnců ulovených českými a slovenskými myslivci jak v uplynulých letech, tak v letošní sezóně.

Doporučený Začíná Rarita roku 2019 – XIII. ročník soutěže o nejzajímavější srnčí trofej

Pro ty, kdo soutěž neznají, jen stručně připomínáme její princip:
– Soutěže se může zúčastnit každý myslivec z České republiky a Slovenska, jenž zašle (elektronicky či klasicky poštou) do redakce Světa myslivosti fotografii srnce s atypickou trofejí, kterého ulovil v české nebo slovenské honitbě.
– K fotografii soutěžící připojí následující údaje: své jméno a příjmení, název honitby, v níž byl srnec uloven, okres, na jehož území honitba leží, datum ulovení, věk uloveného srnce a své kontaktní údaje (adresu, telefonní číslo, e mail).
– Soutěž je rozdělena do šesti základních kol a Velkého finále.
– Vizuální hodnocení trofejí v základních kolech provádí sedmičlenná porota. Porotci budou hodnotit trofeje individuálně, každé trofeji udělí počet bodů na stupnici 1–10. Body udělené jednotlivými porotci se sčítají. Fotografie deseti trofejí s nejvyšším součtem bodů budou zveřejněny v nejbližším čísle Světa myslivosti vycházejícím po uzávěrce příslušného soutěžního kola a na internetových stránkách Světa myslivosti (www.svetmyslivosti.cz).
– V následujícím kole bude porota hodnotit trofeje zaslané do redakce k dalšímu termínu uzávěrky. Z výsledného souboru bude znovu vybráno a zveřejněno deset trofejí. Tímto způsobem proběhne šest základních kol, z nichž vzejde šest vítězných trofejí odborné poroty postupujících do Velkého finále.
– V každém kole bude probíhat též hlasování čtenářů prostřednictvím SMS zpráv a na internetových stránkách Světa myslivosti (www.svetmyslivosti.cz). Systém hlasování bude zveřejněn na zmíněných internetových stránkách, kde se budou po uzávěrkách jednotlivých kol objevovat fotografie trofejí přihlášených do soutěže. Podle výsledků hlasování čtenářů bude pro každý měsíc vyhlášena „vítězka čtenářů“, která rovněž postoupí do Velkého finále.
– Ve Světě myslivosti č. 11/2019 budou kromě fotografií nejlepších trofejí 6. kola podle poroty a vítězné trofeje čtenářů tohoto kola zveřejněny též fotografie vítězných trofejí pěti předchozích kol – od odborné poroty i od čtenářů společně.
– Absolutní vítěznou trofej soutěže Rarita roku 2019 vybere z kolekce vítězných trofejí šesti základních kol (podle hodnocení čtenářů i hodnocení poroty společně) porota, a to stejným systémem jako v základních kolech. V případě bodové shody rozhoduje o pořadí počet bodů získaných v základním kole. Konečné pořadí bude vyhlášeno ve Světě myslivosti č. 12/2019.
– Svou vítěznou trofej vyberou z kolekce vítězných trofejí šesti základních kol (podle hodnocení čtenářů i hodnocení poroty společně) také čtenáři. Ve Světě myslivosti č. 11/2019 bude zveřejněn kupón, jímž budou moci hlasovat. Zvítězí trofej s nejvyšším počtem hlasů.
Podrobná pravidla najdete na www.svetmyslivosti.cz.

Jak zasílat fotografie trofejí?
Elektronicky: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Poštou: Lesnická práce, s. r. o., P. O. BOX 25, 281 63 Kostelec n. Č. l.

Uzávěrky pro zasílání fotografií trofejí do jednotlivých kol
1. kolo – zasílejte do 15. 5. 2019 (fotografie deseti nejlepších trofejí budou zveřejněny ve Světě myslivosti č. 6/2019)
2. kolo – zasílejte do 12. 6. 2019 (Svět myslivosti č. 7/2019)
3. kolo – zasílejte do 10. 7. 2019 (Svět myslivosti č. 8/2019)
4. kolo – zasílejte do 14. 8. 2019 (Svět myslivosti č. 9/2019)
5. kolo – zasílejte do 11. 9. 2019 (Svět myslivosti č. 10/2019)
6. kolo – zasílejte do 16. 10. 2019 (Svět myslivosti č. 11/2019)

Porota bude letos pracovat v novém složení! Jejími členy jsou:
Ing. Lukáš Bodnár – předseda OMS ČMMJ Český Krumlov, dlouholetý myslivecký hospodář
Ing. Štefan Engel, Ph.D. – ředitel Muzea ve Svatém Antonu, Slovensko
doc. Ing. Josef Feureisel, Ph.D. – člen Ústřední hodnotitelské komise trofejí, Brno
Ing. Jan Hamřík – člen Ústřední hodnotitelské komise trofejí, Lány
Ing. Jiří Korhon – člen Ústřední hodnotitelské komise trofejí, Prostějov
Ing. et Ing. Zdeněk Kůta, DiS. – předseda myslivecké komise OMS ČMMJ Benešov
Ing. Václav Šutera – místopředseda OMS ČMMJ Ústí nad Labem, dlouholetý myslivecký hospodář

Ceny věnované hlavními partnery
1. cena – pro absolutního vítěze soutěže Rarita roku 2019: pozorovací dalekohled Swarovski SLC 8x42 – věnovala firma Swarovski Optik
2. cena – pro soutěžícího na druhém místě: lov daňka II. věkové třídy v honitbě Vojenských lesů a statků ČR, s. p., v roce 2020 – věnovaly Vojenské lesy a statky ČR, s. p.
3. cena – pro soutěžícího na třetím místě: fotopast UV 595 – věnovala firma Ing. Roman Jelínek, Ph.D. – Les a zahrada
4. cena – pro soutěžícího na čtvrtém místě: samonásypné krmítko Srnec PROFI – věnovala firma ProLov, výroba mysliveckých zařízení
5. cena – pro soutěžícího na pátém místě: lovecký nůž Mikov – věnovala firma Mikov, s. r. o.

Pozor, uzávěrka I. kola je již 15. května 2019!

 

Poslední změna: 1. květen 2019

(0 hlasů)

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.