Přihlásit

Velké finále soutěže Rarita roku 2019

Redakce - Šestým kolem byla uzavřena základní část soutěže Rarita roku 2019 o nejzajímavější srnčí trofej. Do Velkého finále se dostalo celkem devět trofejí. Z nich bude porota volit absolutní vítězku a čtenáři vybírat svoji raritní trofej roku.

Doporučený Velké finále soutěže Rarita roku 2019

VELKÉ FINÁLE RARITY ROKU 2019
Vyhlášením výsledků 6. kola byl zkompletován soubor finalistek, z nichž bude porota vybírat absolutní vítězku. Pro pořádek si připomeňme trofeje, které postoupily do finále z jednotlivých kol.

1. kolo: Milan Štěpán, 20. 7. 1987, 5 let, VLS Bechyně Letiště (okr. Tábor), 64 bodů (vítězka poroty)
1. kolo: Jindřiška Ochranová, 22. 7. 2016, 7 let, Podhoří (okr. Blansko), 59 bodů (vítězka čtenářů)
2. kolo: Antonín Pospíchal, 22. 7. 2018, 6 let, MS Rozsochatec Čachotín (okr. Havlíčkův Brod), 62 bodů (vítězka poroty i čtenářů)
3. kolo: Petr Skořepa, 16. 6. 2019, 4 roky, MS Michalovice Bukovno (okr. Mladá Boleslav), 64 bodů (vítězka poroty i čtenářů)
4. kolo: Lukáš Vrba, 11. 8. 2018, 6 let, MS Písečná (okr. Ústí nad Orlicí), 64 bodů (vítězka poroty)
4. kolo: Vojtěch Pikner, 24. 7. 2019, 5 let, MS Bohdaneč (okr. Kutná Hora), 34 bodů (vítězka čtenářů)
5. kolo: Štěpán Korecký, 16. 8. 2019, 2 roky, Podlesí Postupice (okr. Benešov), 61 bodů (vítězka poroty)
5. kolo: Vítězslav Pantlík, 11. 8. 2019, 5 let, Vrchy Dobrá Pazderna (okr. Frýdek Místek), 56 bodů (vítězka čtenářů)
6. kolo: Ing. Jiří Osička, 24. 5. 2019, 3 roky, MS Hlohovec (okr. Břeclav), 63 bodů (vítězka poroty i čtenářů)

ZÁVĚREČNÉ HODNOCENÍ PROBĚHNE JAK NA ÚROVNI POROTY, TAK ČTENÁŘŮ
Stejně jako v uplynulých letech vybere vítěznou trofej celé soutěže porota. Svou raritní trofej roku však budou volit i čtenáři.
Porota bude stejně jako v základních kolech ve finále přidělovat trofejím body (0–10), přičemž absolutní vítězkou se stane trofej s nejvyšším bodovým součtem. V případě bodové shody rozhoduje o pořadí počet bodů získaných v základním kole. Lovec vítězné trofeje získá pozorovací dalekohled Swarovski SLC 8x42, který do soutěže věnovala firma Swarovski Optik. Pro lovce trofeje na 2. místě je připravena povolenka k lovu daňka II. věkové třídy v některé z režijních honiteb Vojenských lesů a statků ČR, s. p. Lovec, jehož trofej skončí na 3. místě, bude odměněn fotopastí UV 595 HD od firmy Ing. Roman Jelínek, Ph.D. – Les a zahrada. Cenou za 4. místo je samonásypné krmítko Srnec PROFI věnované firmou ProLov, výroba mysliveckých zařízení, Žirovnice a lovec trofeje, která skončí na 5. místě, obdrží lovecký nůž od firmy Mikov, Mikulášovice.
Čtenáři Světa myslivosti budou vybírat svoji raritní trofej roku pomocí hlasovacího kupónu otištěného v listopadovém čísle na str. 73. Kupón obsahuje seznam finalistek, přičemž hlasující čtenář stanoví své pořadí od 1. do 9. místa. Za 1. místo získává trofej 9 bodů, za 9. místo jeden bod. Vítězkou čtenářské soutěže se stane trofej s nejvyšším bodovým součtem (v případě bodové shody o pořadí opět rozhoduje počet hlasů získaných v základním kole). Její lovec dostane knižní dar od redakce Světa myslivosti.
Hlasovací kupón vystřihněte, vyplňte a pošlete poštou na adresu redakce. Uzávěrka hlasování čtenářů je již 20. listopadu! Do hlasování budou zařazeny pouze přesně a čitelně vyplněné kupóny! Z obdržených kupónů bude vylosováno deset čtenářů, kteří obdrží ceny věnované partnery soutěže – firmami Mikov, ZÁHOŘÍ Rudel a Ing. Michal Zubíček.
Kompletní výsledky hlasování čtenářů i bodování poroty budou zveřejněny ve Světě myslivosti č. 12/2019.

Poslední změna: 7. listopad 2019

(0 hlasů)

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.