Přihlásit

Zabaveni dva kříženci vlka a psa z ilegálního chovu

V Bádensku-Würrtembersku byli 19. května t. r. odebráni ze soukromého nelegálního chovu dva kříženci vlka a psa. Nový domov našli v Medvědím parku Worbis v Durynsku.

O hybridech se vědělo delší dobu a jejich odebrání chovateli bylo naplánováno již před časem, ale vše zbrzdila koronakrize. Podle portálu jagderleben.de „misi“ realizovala organizace Nadace pro medvědy (Stiftung für Bären). Dva hybridi generace F1 a F2, pojmenovaní Raik a Ronja, v chovu žili čtyři, resp. pět let.

Nadace usiluje o zastavení nelegálního chovu vlků a jejich kříženců se psy v soukromých chovech. V případě, že se hybridi vlka a psa v Německu dostanou nějakou cestou do volnosti, podle zákona o ochraně přírody a krajiny se musejí orgány ochrany přírody a krajiny postarat o jejich „odstranění“.

Podle jagderleben.de, 31. 5. 2020, redakce 

Foto archiv nadace Stiftung für Bären (www.baer.de)

Poslední změna: 1. červen 2020

(0 hlasů)

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.