Přihlásit

Belgičtí ochranáři vypsali odměnu 30 000 eur za důkazy o zmizelé vlčici

Belgičtí ochránci přírody vypsali odměnu 30 000 eur (770 000 korun) za informace, které by pomohly odhalit příčinu zmizení vlčice, jež se v této zemi jako první zástupkyně svého druhu objevila poprvé po sto letech. Informoval o tom server BBC. Samice vlka, kterou ekologové pojmenovali Naya, se na snímcích z fotopastí objevila naposledy v květnu a ekologové mají podezření, že ji zastřelili lovci, nejspíš spolu s malými vlčaty. Vlámští myslivci označují jejich obvinění za skandál.

Ilustrační fotografie Pixabay Ilustrační fotografie Pixabay

Vlčice, která se zřejmě narodila v Německu, se v belgické volné přírodě objevila loni v lednu. Později se k ní připojil samec. Ačkoli ekologové nemají žádný hmatatelný důkaz, že vlčice zahynula, je to podle nich téměř jisté vzhledem k tomu, že zvíře už několik měsíců nezachytila žádná z husté sítě lesních fotopastí. Vlčí samec August se nyní ve vlámské provincii Limburk pohybuje osamoceně.
Tři ekologické organizace původně nabídly za informace o vlčici 20 000 eur, ve čtvrtek ale nejmenovaný belgický podnikatel sumu navýšil o dalších 10 000 eur. „Všechno napovídá tomu, že veřejnost už nechce tolerovat, že si někteří lidé uzurpují právo rozhodovat o tom, které zvíře bude žít,“ napsali zástupci jedné z iniciativ Bird Protection Flanders. Spolek vlámských myslivců pak v prohlášení pro média označil obvinění ekologů za „skandál“.
Podle ČTK, 5. 10. 2019, redakce

Poslední změna: 7. říjen 2019

(0 hlasů)

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.