Přihlásit

Velká cena Krnova se střelcům vydařila (Bruntálský a krnovský deník)

• Kategorie: Zpravy z oboru myslivost

Krnov
Velká cena Krnova ve střelbě se v letošním roce navzdory počasí vydařila. Vyvrcholila tak série závodů, které se v poslední době konaly na krnovské střelnici. Prvním z této série byl Krnovský dorostenecký pohár. V kategorii Vzduchové pušky na 40 ran byla nejlepší Gabriela Krečmerová, která potřebovala k vítězství výkon 387 bodů. Jen o pouhý bod zpět zůstala stříbrná Krnovanka Kateřina Fučíková. Bronzová příčka pak připadla Petře Hájkové z Uničova. Ve střelbě se vzduchové pistole na 40 ran dominovala Lenka Inderková z Šumperka (374) před Janou Hejnyšovou z Horního Benešova (371) a Adamem Šuranským z Krnova (369). A konečně v kategorii sportovních pistolí na 25 metrů (30 +30 ran) vyhrála hornobenešovská Jana Hejnyšová (570) před Lenkou Inderkovou (567) a oddílovým kolegou Jakubem Skladanem (558). Samotná Velká cena Krnova byla rozdělena do dvou kol. První byla na pořadu dne soutěž sportovní malorážky na 3 x 20 ran. Zde si nejlépe vedla Petra Hájková z Uničova (573) před Monikou Malmešovou ze Sezenice (568) a Tomášem Petříkem (Uničov - 564). Druhým závodem bylo lovecké kolo ve skeetu. Vítězem se stal David Konůpka z Opavy, který se blýskl výborným výkonem 38 bodů. Druhé místo vystřílel Zdeněk Horálek z Nové Bránice u Brna, třetí skončil Karel Kočí z Opavy. Celou akci podpořil vedle sponzorů také MěÚ Krnov a Okresní myslivecký svaz Bruntál.

Foto - NEJLEPŚÍ STŘELCI Velké ceny Krnova - loveckého kola. Zleva Horálek, Konůpka a Kočí. Foto - Archiv oddílu