Přihlásit

Divočáci zabili v Texasu ženu, vykrvácela (Prima)

  • Kategorie: Zprávy z oboru myslivost

Klára DOLEŽALOVÁ, moderátorka
Když se v přírodě potkáme s divočákem, nemáme prý utíkat. Spíš třeba vylézt na strom. Možná, že se té představě pousmějete. Ale po incidentu, který se stal ve Spojených státech, vám už do smíchu nebude. Divočák tam napadl devětapadesátiletou ženu, když jela do práce. Už jí nebylo pomoci, vykrvácela.

Anna KADAVÁ, redaktorka
Jejich stále víc a přicházejí stále blíž. Tak popisují lidé z Texasu problémy s divokými prasaty. To, co se stalo v neděli ve městě Anahuac ale všechny vyděsilo. Ošetřovatelku tam napadli kanci. Den na to policie potvrdila, že právě divoká zvířata mají na svědomí její smrt.

Brian HAWTHORNE, šerif Chambers County
Za 35 let kariéry je to jedna z nejhorších věcí, jakou jsem neviděl. Není pochyb, že prasat bylo více.

Anna KADAVÁ, redaktorka
Útok samotný nikdo neviděl. Manželé, které přijela Kristin brzy ráno ošetřit, ji našli už mrtvou kousek přede dveřmi.

Brian HAWTHORNE, šerif Chambers County
Byla ještě pravděpodobně tma. Tehdy jsou divočáci nejaktivnější. Vypadá to, že stačila vystoupit z auta, zamknout a cestou k domu se museli zjevit.

Anna KADAVÁ, redaktorka
Černá zvěř v Texasu ničí zahrady, pole. Nic podobného tu ale nepamatují.

Brian HAWTHORNE, šerif Chambers County
Je to tak neuvěřitelné a tak tragické. Je to velmi vzácný incident. V celé zemi jsou za mnoho let zprávy o méně než šesti podobných úmrtích. Nevím, kolik jich je v Texasu. Doufám, že tady u nás jinak nikdy nic.

Anna KADAVÁ, redaktorka
Útoky jsou to vzácné, ale obávané.

Bob THORNBERY, lovec černé zvěře
Když otevřou tlamu, tak těmi horními zuby se zakousnou. Je to jako nůžky. Když jsem to slyšel, hned jsem pomyslel na rodinu. Tímto si opravdu nikdo nechce projít.

Anna KADAVÁ, redaktorka
Bob loví divočáky už přes 40 let a dobře ví, že útok může být fatální. Sám ale nic podobného nezažil.

Bob THORNBERY, lovec černé zvěře
Bojí se vás, ale dostanou vás, když jim dáte příležitost.

Anna KADAVÁ, redaktorka
Sám ale také potvrzuje, že většinou neútočí. Jen když jsou v úzkých a mají blízko mladé. Pak lovec radí neutíkat. Kanci člověka stejně dohoní. Zachránit se může třeba tím, že vyleze na strom. Anna Kadavá, televize Prima.

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.