Přihlásit

Chovatelská přehlídka trofejí není jen pro myslivce (prachatice.eu)

  • Kategorie: Zprávy z oboru myslivost

Nejen pro mysliveckou veřejnost, ale zejména pro všechny přátele přírody, děti a školní mládež, je určena tradiční Chovatelská přehlídka trofejí lovné zvěře ulovené v mysliveckém roce 2018. Výstava se koná ve dnech 15. května až 19. května 2019 v kulturním domě ve Strunkovicích nad Blanicí.

Chovatelské přehlídky trofejí slouží pro hodnocení kvality chované zvěře a kontrole lovu v honitbách ve správním obvodu ORP Prachatice a Vimperk. Důležitou úlohu mají i v osvětě a vzdělávání žáků škol v oblasti ochrany přírody a krajiny. Na chovatelské přehlídce uvidíte 150 trofejí jelenů, z nich sedm medailových. Nejpočetnější zvěří je zvěř srnčí, vystaveno je 470 trofejí srnců, z nich šest medailových. Sedm trofejí muflonů. Zbraně kňourů prasat divokých, z toho jeden bronzový a dvě lebky mývala - obě zlatá medaile.

Celý článek najdete zde.

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.