Přihlásit

Projekt podpoří divokou zvěř (Právo)

  • Kategorie: Zprávy z oboru myslivost

ZNOJMO/RETZ
Tři dolnorakouské a stejný počet českých regionů spadá do projektu ConNat - Connecting Nature, který má pomoci zachování a zlepšení podmínek pro život a případně i migraci velkých divokých zvířat.
Projekt zahrnuje dolnorakouské oblasti Mostviertel, Waldviertel a Weinviertel, na naší straně pak kraje Jihočeský, Vysočinu a Jihomoravský. Všechny stále více parceluje zástavbu, nové komunikace a intenzivním využívání. "Pro velká divoká zvířata jako jelen, los nebo rys a zejména pro chráněné druhy, jakým je plachá kočka divoká, je stále těžší nacházet zde migrační koridory," uvedl David Grossmann ze Správy Národního parku Podyjí, která je partnerem projektu ConNat - Connecting Nature. Jím se Dolní Rakousko a Česká republika snaží zajistit a částečně obnovit tradiční migrační koridory volně žijících živočichů a zavádět společná přeshraniční opatření k ochraně rašelinišť a národních parků Thayatal a Podyjí. "Největší výzva při tom spočívá ve slaďování nejrůznějších zájmů z oblasti ochrany přírody, zemědělství, lesního hospodářství, územního plánování a hospodářského rozvoje. Do projektu ve prospěch udržitelného rozvoje proto budou formou workshopů zapojovány i obce a regiony," dodal Grossmann. Projekt minulý týden oficiálně začal setkáním zástupců oblastí v dolnorakouském Retzu.

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

-4°C

ČR - aktuální počasí

Část.zataženo

Vlhkost: 84%

Vítr: 20.92 km/h

  • 03 Led 2019 -1°C -5°C
  • 04 Led 2019 0°C -5°C

Naši partneři

VLS