Přihlásit

Jeleni a daňci jsou zpět, zmizeli ale tři kozorožci. Orkán Eberhard řádil po celé ČR, v Olomouci zavřeli Zoo. A blíží se Franz (krajskelisty.cz)

  • Kategorie: Zprávy z oboru myslivost

Orkán, nazývaný Eberhard, ten název vymysleli němečtí meteorologové (jména bouřím, orkánům a vichřicím přidělují meteorologové v Berlíně a zbytek Evropy je přebírá; ale nevymýšlejí je sami, nýbrž sponzoři, stojí to prý dvě stě eur), kde řádil nejsilněji - v Bestwigu zahynul řidič, na jehož auto spadl větrem vyvrácený strom, zasáhl střední Evropu o víkendu a v noci na pondělí. Vítr dosahoval rychlosti až 206 kilometrů v hodině, strhával střechy, bez proudu bylo v Česku 320 tisíc obyvatel. K největším škodám došlo zejména v Německu, jak jsme již uvedli, ale také v Polsku, Maďarsku, na Slovensku i v Česku. Mezi postiženými je i olomoucká Zoo, kde po sobě Eberhard zanechal doslova spoušť.

Celý článek najdete zde.

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.