Přihlásit

Něměcko zmírní pravidla kvůli přemnožení vlků (Český rozhlas)

  • Kategorie: Zprávy z oboru myslivost

Ondřej LÁTAL, moderátor
Německé ministerstvo životního prostředí chce zmírnit přísná pravidla pro odstřel vlků. Ti jsou v Německu chránění. V posledních letech ale roste jejich populace a s tím přibývá také útoků na užitková zvířata. Oproti roku 2016 jich vlci zabili o 50 % víc.

Pavel POLÁK, redaktor
Vlci napadají nejčastěji ovce a zdolávají přitom i zákonem předepsaný 1,2 metru vysoký plot. Ministryně životního prostředí Svenja Schulzeová chce proto novým zákonem umožnit odstřel vlků, a to pouze v těch případech, kdy vlk opakovaně překoná plot a potrhá zvěř, nebo pokud se vlci, přirozeně plachá zvířata, budou přibližovat k lidem a jejich obydlím. V celém Německu, zejména v Sasku a Dolním Sasku žije dnes na 73 smeček, celkem přes 800 vlků, kteří se jako druh po přibližně 100 letech vrátili na území Spolkové republiky, před necelými 20 lety.

Z Berlína, Pavel Polák, Český rozhlas.

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.