Přihlásit

Probuzený medvěd se toulá v Beskydech (Týdeník okresu Nový Jičín)

  • Kategorie: Zprávy z oboru myslivost

Beskydy
To, o čem se mezi lidmi z oblasti Starých Hamrů několik dnů povídá, teď oficiálně potvrdili lesníci a horští záchranáři. Medvěd hnědý se v těchto dnech zdržuje v údolí potoka Řečice.
Asi tříletého jedince opakovaně zahlédli turisté i lesníci - poprvé 17. ledna.
Šelma se pravidelně vrací do přezimovací obůrky Jatný, odkud odchází do údolí. Živí se nyní masem, strhla už tři kusy jelení zvěře. V oblasti žijí chataři, nad údolím vede hlavní běžkařská a turistická magistrála na Lysou horu. Medvěda, který se podle lesníků nechová plaše, jak bývá obvyklé, mohou potkat běžkaři, turisté, kdokoli.
"Proto jsme upozornili obce Staré Hamry a Ostravici i horskou službu. Správu Chráněné krajinné oblasti Beskydy žádáme kvůli bezpečnosti o přemístění medvěda do jiné lokality," uvedl Tomáš Peka, lesní správce z Frýdku-Místku z podniku Lesy ČR.

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.