Přihlásit

Fotograf pořídil jedinečné snímky vzácného bílého soba (novinky.cz)

  • Kategorie: Zprávy z oboru myslivost

Nečekaná podívaná se naskytla čtyřiadvacetiletému fotografovi Madsi Nordsveenovi z Osla. Při výletě po severu Norska, kam se vydal s přáteli, spatřil mládě soba. Nejednalo se však o ledajakého soba, kterých je ve Skandinávii nespočet. Několikaměsíční mládě je díky vzácné genetické mutaci kompletně bílé, a má tak dokonalé maskování ve sněhu.

Mladý sob ochotně pózoval Nordsveenovi před objektivem. „Byl velmi přátelský a úplně v klidu. Stáli jsme naproti sobě a jeden druhému se dívali do očí,“ popsal setkání Nor.
Po několika minutách však setkání ukončila matka soba, která se objevila nedaleko. „Byl zvědavý a zábavný. Po chvíli se v pozadí objevila i jeho matka, která měla běžné hnědé zbarvení a mládě k ní po chvíli odběhlo,“ doplnil fotograf.
Domorodí Laponci, kterých v Norsku žije zhruba 40–60 tisíc, věří, že mládě bílého soba je symbolem štěstí.
Norský fotograf nezachytil výjimečné zvířecí snímky poprvé. Na svůj Instagram už vystavil i fotky vlků či rysa z bezprostřední blízkosti.

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.