Přihlásit

Policie obvinila dva myslivce z pytlačení (Mladá fronta DNES)

  • Kategorie: Zprávy z oboru myslivost

BRUNTÁL Policie trestně stíhá dva myslivce, údajně otce se synem, z pytláctví, krádeže a poškození cizí věci, za což jim hrozí až pětileté vězení.
Podle dosavadních zjištění oba obvinění, kteří vlastní zbrojní průkazy a složili zkoušky z myslivosti, od loňského do letošního listopadu opakovaně lovili zvěř v zakázané době. „Tedy mezi hodinou po západu slunce a hodinou před jeho východem, a to za užití nejrůznější pozorovací a zaměřovací techniky,“ uvedla bruntálská policejní mluvčí Pavla Jiroušková.
Myslivci zneužívali i staré plomby označující zastřelenou zvěř a úlovky nevykazovali.
Jednatel Českomoravské myslivecké jednoty na Bruntálsku Pavel Kameník považuje chování myslivců za zavrženíhodné. „Vůbec to neumím pochopit, je to samozřejmě ostuda,“ povzdychl si.
Zejména pak odsoudil lov v noci, kdy se smí střílet jen škodná, a využívání nepovolených doplňků zbraní. Upozornil, že oba nejsou členy myslivecké jednoty.

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.