Přihlásit

Na honech se neobjevil žádný alkohol (Benešovský týden)

  • Kategorie: Zprávy z oboru myslivost

Střední Čechy – Především na bažanty a zajíce vyrážejí od listopadu do konce roku myslivci při víkendových honech. Na hony se ale vydávají i policisté. Ti ovšem mají zacíleno přímo na lovce. Kontrolují doklady, pojištění, technický stav zbraní i bezpečnou manipulaci se zbraněmi a střelivem, připomněla za zbraňový odbor středočeské policie Barbora Schneeweissová. „Kontroly jsou zaměřeny i na to, zda lovci nepožili alkohol nebo jiné návykové látky,“ upozornila. Hříšníka zatím neobjevili, i když zkontrolovali stovky myslivců.
Během první listopadové soboty jich v kraji bylo 201 (z toho 106 absolvovalo dechovou zkoušku), o týden později 210 (a dýchalo 139). Přesto pak překvapily informace o třech zraněných účastnících honů. Na Praze-východ a Kutnohorsku šlo o zásahy jinými střelci, na Příbramsku zřejmě úraz přinesla chyba při manipulaci se zbraní.

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.