Přihlásit

Medvěd svým pronásledovatelům stále uniká (Prima)

  • Kategorie: Zprávy z oboru myslivost

Klára DOLEŽALOVÁ, moderátorka
--------------------
Na Valšsku už několik dní pokračuje hon na medvěda, který týdny terorizuje místní farmáře a chovatele ovcí.

Karel VOŘÍŠEK, moderátor
--------------------
Otázkou teď tedy je, zda měli stopaři štěstí nebo zda měl medvěd smůlu. Vědět by to měl reportér Tomáš Petržela. Tomáši, nejdříve se podívám, jestli medvěd nečíhá někde za tebou a pak se zeptám, jaké máš zprávy ze stopařské noci?

Tomáš PETRŽELA, redaktor
--------------------
Dobrý večer. Ta základní informace je, že medvěd svým pronásledovatelům stále uniká. Stopaři navíc včera museli svoji akci přerušit, protože byla naprosto tmavá a bezměsíčná noc. No a jak se tak dívám, tak měsíc nevidím ani dnes, takže těžko říct, jak se jim bude dařit. Dobrá zpráva je, že medvěd jakoby tušil, že se kolem něj smyčka stahuje a přestal útočit na ovce, alespoň dnes v noci zase nezpůsobil žádné škody. Já jsem se na aktuální situaci odpoledne ptal přímo jednoho z těch stopařů a ten mi řekl, že viděl čerstvé medvědí stopy ve vsetínských Beskydech a to by znamenalo, že se medvěd znovu otočil a vrací se od slovenských hranic zpátky do českých lesů. Stopařům zatím moc nepomohly ani fotopasti, které vyfotili velkou spoustu různých zvířat od koček až po jeleny, ale medvěda zatím ani jednoho. Otázkou zůstává, co teď bude dál, protože podle mých informací, mise toho střelce s narkotizační zbraní zítra končí a to znamená, že dnes v noci má v podstatě poslední šanci, jak medvěda uspat. My pochopitelně situaci sledujeme a pokud bude něco nového, okamžitě se vám přihlásíme. Ode mě vše, hezký večer.

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.