Přihlásit

Flájská obora by se měla opět otevřít na několik dní pro veřejnost (mostecky.denik.cz)

  • Kategorie: Zprávy z oboru myslivost

Fláje - Obora Fláje by se podle letošního harmonogramu měla opět na několik dní otevřít veřejnosti. Konkrétně by se tak mělo stát ve dnech 25. až 28. října, tedy od čtvrtka do neděle.

Zájemci mohou oboru navštívit každý z těchto dní vždy od 10 do 15 hodin. Kvůli bezpečnosti veřejnosti a klidu chované zvěře je třeba, aby návštěvníci dbali pravidel v návštěvním řádu.
Obora Fláje je obora určená k chovu jelení zvěře v Krušných horách v průměrné nadmořské výšce 850 metrů. Rozkládá se jižně od Flájské přehrady, na západě je vymezena silnicí Fláje - Klíny, na jihu zasahuje do Šumného dolu a východní hranicí se dotýká území okresu Teplice.
Obora byla založena Valdštejny již v 18. století. V současnosti oboru spravují Lesy České republiky. Má rozlohu 1930 hektarů.

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.