Přihlásit

Ministr Toman plánuje audity v zemědělských výzkumných ústavech (ČTK)

  • Kategorie: Zprávy z oboru myslivost

Praha 8. srpna - Ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD) plánuje audity ve výzkumných ústavech, které spadají pod ministerstvo zemědělství. Kontroly prověří, jak ústavy využívají veřejné peníze a přenášejí výsledky své práce do praxe. Ministerstvo zemědělství to dnes uvedlo na twitteru. O potřebě restrukturalizovat výzkumné ústavy v resortu mluvil Toman už v roce 2013, kdy byl ministrem zemědělství v úřednické vládě Jiřího Rusnoka.

Ministerstvo zemědělství zřizuje sedm veřejných výzkumných institucí. S jejich řediteli dnes Toman jednal. "Informoval je o svých výhradách k jejich činnosti a že u nich proběhne audit. Cílem je zefektivnit práci těchto organizací, aby lépe využívaly finance a výsledky výzkumu více přenášely do praxe," uvedlo ministerstvo.

Toman jako člen Rusnokova kabinetu uváděl, že výzkumné ústavy podléhající ministerstvu nemají výsledky odpovídající penězům, které jim stát každoročně dává, a je jich příliš mnoho. "V podstatě mají jediný cíl a úkol, začátkem roku nebo koncem roku si napsat na ministerstvo o peníze," řekl Toman na adresu výzkumných ústavů v listopadu 2013. Mluvil proto o potřebě změny zákona o takzvaných veřejných výzkumných institucích tak, aby ústavy bylo možné sloučit a propojit s vysokými školami, čímž by se spojila vyučovaná teorie s praktickým výzkumem.

Ze sedmi veřejných výzkumných institucí zřízených ministerstvem zemědělství jich pět má sídlo v Praze. Jsou to Výzkumný ústav rostlinné výroby, Výzkumný ústav živočišné výroby, Výzkumný ústav meliorací a ochrany půdy, Výzkumný ústav zemědělské techniky a Výzkumný ústav potravinářský Praha. V Brně působí Výzkumný ústav veterinárního lékařství, ve středočeském Jílovišti sídlí Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti.

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

1°C

ČR - aktuální počasí

Přev.zataženo

Vlhkost: 86%

Vítr: 27.36 km/h

  • 10 Pro 2018 5°C 1°C
  • 11 Pro 2018 2°C 0°C

Naši partneři

VLS