Přihlásit

Ujel na kole a na kajaku skoro šest tisíc kilometrů, aby zachránil slony. A natočil o tom film (krajskelisty.cz)

  • Kategorie: Zprávy z oboru myslivost

Arthur F. Sniegon, terénní pracovník Zoo Liberec a zakladatel organizace Save-elephants, putoval Afrikou 15 měsíců, během nichž projel sedmi státy a zdokumentoval masakrování slonů, kteří závratným tempem ubývají. Putováním tímto nevšedním způsobem chtěl Arthur šířit osvětu a upozornit na drastické vybíjení těchto nádherných zvířat. Arthurovy toulky za záchranou afrických obrů můžete absolvovat prostřednictvím dokumentu Zde jsou sloni.
Premiéra dokumentu proběhne již dnes, v úterý 5. 6. 2018 od 18.00 v Experimentálním studiu v Lidových sadech Liberec. Součástí promítání bude i beseda se samotným aktérem a režisérem filmu.

Připadalo mi to jako dost bláznivý nápad. A ty já mám rád
Elefangelista Arthur, jak sám sebe nazývá, mimo jiné shromažďuje důkazy pro odhalování lovců a překupníků se slonovinou pod maskou tajného agenta. Následuje pak jejich zatčení v přímém přenosu. Při putování také pomáhá ochranářům přírody s obojkováním divokých slonů.  Během své cesty se dostal do nebezpečných míst s divokou zvěří, mouchami tse-tse a několikrát prodělal záchvaty malárie. To jsou jen útržky toho, co ve filmu zachytil.
Jak sám Arthur říká: "Projet sám na kole v extrémním horku přes 5 000 km srdcem Afriky, skrz močály a dalšími místy, kudy předtím pravděpodobně nikdo neprojížděl, mi připadalo jako dost bláznivý nápad. A ty já mám rád". Po absolvování této cesty se do Střední Afriky brzy vrátil a usadil se zde natrvalo. Zjistil, jakých rozměrů dosahuje sloní genocida a rozhodl se proti ní bojovat. "Na vlastní oči jsem se přesvědčil, jak jednoduše se lze k ilegální slonovině dostat."

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.